Bezienswaardigheid
Bunschoten » Hervormde Catharinakerk
Dorpsstraat 21.
Hervormde Catharinakerk uit 1500. Zware toren, bovenstuk iets inspringend met afgeschuinde hoeken. Voorheen laatgotische eenbeukige kruiskerk, in 1790 koor en dwarspanden gesloopt. Orgel met Hoofdwerk en Nevenwerk, in 1860 gemaakt door C.G.F. Witte. Klokkenstoel met klok van G. van Wou, 1495, diameter 121 cm.
Bunschoten » Gereformeerde (PKN) Zuiderkerk
Kostverloren 2.
Deze gereformeerde (PKN) Zuiderkerk uit 1914 is de opvolger van de Zuiderkerk aan het Kolkplein, die al relaief kort na de bouw in 1878 te klein werd.
De kerk is een rijksmonument, van algemeen belang vanwege de architectuurhistorische waarde als voorbeeld van een gereformeerde zaalkerk in eclectische stijl met redelijk gaaf in- en exterieur. In het interieur komt een waardevol tweeklaviers orgel voor, opgebouwd uit oude delen (17e-eeuws factuur).
