Museum
Alkmaar » Archeologisch Centrum C.W. Bruinvis
Opgravingen in de stad Alkmaar worden uitgevoerd (onder begeleiding) door de Afdeling Monumentenzorg en Archeologie o.l.v. de stadsarcheoloog Dr. P. Bitter.
De afdeling Monumentenzorg en Archeologie heeft een eigen gebouw waarin werkplekken zijn voor het uitwerken van opgravingen e.d. Hier is tevens o.a. een kleine expositie-ruimte waarin (recente) archeologische vondsten worden tentoongesteld.
Alkmaar » Het Hollands Kaasmuseum
Kaasmuseum
Het Hollands Kaasmuseum is gevestigd in een van de meest beeldbepalende gebouwen van de stad Alkmaar, namelijk het Waaggebouw. Nog steeds is het gebouw op vrijdagen van april tot september op vrijdagmorgen van 10 tot 12.30 uur het decor van de beroemde kaasmarkt. Het museum bevindt zich op
de eerste en tweede etage van dit gebouw en alleen al het gebouw als zodanig is een bezichtiging meer dan waard, vooral de halfronde dakconstructie die vanaf de tweede etage zichtbaar is.
Bereiding van zuivelproducten
Alkmaar » Nationaal Biermuseum De Boom
Bier is al een paar duizend jaar de populairste alcoholhoudende drank in onze streken. Maar hoe wordt het gebrouwen? Wat is mouten en waarom is gist zo belangrijk? Nationaal Biermuseum De Boom vertelt het u allemaal aan de hand van gereedschappen, apparatuur en machines waarmee de afgelopen tweehonderd jaar ‘het gouden nat’ werd geproduceerd. Antieke vervoermiddelen als een handkar en een ijsslee laten zien hoe het transport van de biervaten plaatsvond.
Alkmaar » Stedelijk Museum Alkmaar
Cultuurhistorie voor klein en groot
Het Stedelijk Museum Alkmaar geeft een levendige en overzichtelijke presentatie van de ontwikkeling van de stad en de omgeving. Iedere zaal verschilt daarbij van kleur en van karakter. In de benedenzalen vertellen de 16de en 17de eeuwse schilderijen hun verhaal. Op de eerste verdieping brengen foto's en filmbeelden de bezoekers in aanraking met de Moderne Tijd. Ook treft u schilderijen van kunstenaars aan die betrokken waren bij de Bergense School. Volwassenen en kinderen maken in het museum hun eigen ontdekkingsreis.
Alkmaar » Beatlesmuseum
Het Beatlesmuseum herbegt een groot deel van de Beatlescollectie van Azing Moltmaker, de eigenaar. Azing Moltmaker staat bekend als een echte Beatles specialist want hij heeft in de loop der jaren ruim 30 boeken over de Beatles geschreven. Als het even kan geeft deze echte Beatles-kenner je een rondleiding door het museum.
Unieke verzameling
