Natuur en recreatie
Zeeland » Pontjes in Zeeland
In het zomerseizoen varen 16 toeristische veerdiensten tussen de overkanten in het Deltagebied. In 2009 zijn er drie nieuwe verbindingen bij gekomen: het betreft de veerdiensten De Punt (Ouddorp) – Den Osse, Middelplaat – Den Osse en Anna Jacobapolder – Bruinisse. Deze laatste verbinding werd vroeger veel gebruikt toen de Philipsdam nog niet was gerealiseerd. Vanaf 2009 is de verbinding weer hersteld. In tegenstelling tot de oude verbinding wordt er nu naar Bruinisse gevaren in plaats van Zijpe.
Zeeland » Westerschelde
Recente ontwikkelingen
Eindrapportage Natuurcompensatie Westerschelde 1998-2008 (NCW, 2e verdieping)
Zeeland » Oosterschelde
Sinds de bouw van de Oosterscheldekering in 1986 kan de Oosterschelde volledig van zee worden afgesloten. Maar meestal staat de Oosterschelde via de stormvloedkering in open verbinding met de Noordzee. Daardoor zijn er getijden, met tweemaal per etmaal eb en vloed.
Sinds 2002 is de Oosterschelde een nationaal park onder de naam Nationaal Park Oosterschelde. Hier zijn de zee en wind de baas. Het rijke onderwaterleven en de vele vogels zijn de absolute hoogtepunten van deze natuur.
Nieuwe zandplaat in 2012
