Skip to content
Heenvliet » Bezienswaardigheid

Bezienswaardigheid

Heenvliet » Hervormde Sint Maartenskerk

Plaatsnaam: 
Heenvliet
Type: 
Kerk
Beschrijving: 

De hervormde Sint Maartenskerk (Kerkweg 1) is gebouwd rond 1450. Het gebouw heeft een schip met noordzijbeuk onder een hoog dak met kapeltorentje en is aan de westzijde ingekort. De kerk is gerestaureerd omstreeks 1930. Avondmaalstafel met een beschilderd blad uit 1599, preekstoel uit 1600. Het kerkorgel is het eerste Metzier orgel in Nederland. Buiten, aan de oostzijde van de kerk, is de toegangsdeur naar de grafkelder zichtbaar, waar de ambachtsheren van Heenvliet hun laatste rustplaats vonden.

...Verder lezen.

Heenvliet » Ambachtsheerenhuis

Plaatsnaam: 
Heenvliet
Type: 
Monumentale panden
Beschrijving: 

In het Ambachtsheerenhuis (Markt 12) hebben in de loop der tijd veel belangrijke personene gelogeerd. Volgens een gevelsteen aan het pand betrof dit met name het regeringscollege, prinsen en prinsessen uit het Huis van Oranje, prins Willem II en zijn moeder (Amalia van Solms), de Koningin Moeder van Frankrijk, Maria de Medici, leden van het Engelse Koningshuis, Prinses Mary en Koning Karel II, en Lady Stanhope uit het Huis van Chesterfield.

...Verder lezen.

Heenvliet » Ruïne Ravesteyn

Plaatsnaam: 
Heenvliet
Type: 
Kasteel
Beschrijving: 

Achter de poort van het Ambachtsheerenhuis schuilt een landgoed van 5 hectare met als middelpunt de Ruïne Ravesteyn, ook wel Huis te Heenvliet. Dit was ooit het slot van de Heer van Heenvliet en is een van de weinig overgebleven bouwwerken uit de middeleeuwen. Om de ruïne ligt een slotgracht en het geheel is omgeven door een Engelse landschapstuin. Hier bepalen natuur en historie de sfeer.

Heenvliet ruïne kasteel Ravesteyn of Huis te Heenvliet
...Verder lezen.

Heenvliet » Tolhuis en Tolpoort

Plaatsnaam: 
Heenvliet
Type: 
Monumentale panden
Beschrijving: 

Op de hoek van de Markt met de Toldam staat de Tolpoort die in 1602 werd ingesteld. Het was een brug over de versmalde Bernisse waarvoor men tol moest betalen. Pas na aanleg van de Groene Kruisweg is die tol opgeheven. Voor het gebruik van de brug was voor iedereen 1 cent verschuldigd. De opbrengst werd verdeeld tussen de ambachtsheren van Heenvliet en die van Geervliet.

...Verder lezen.