Skip to content
Haastrecht » Bezienswaardigheid

Bezienswaardigheid

Haastrecht » RK Barnabaskerk

Plaatsnaam: 
Haastrecht
Type: 
Kerk
Beschrijving: 

De RK Barnabaskerk is als alternatief voor de 17e-eeuwse schuurkerk ontworpen door architect Van Vogelpoel en gerealiseerd in 1853-1854. Het is een zaalkerk met een smaller polygonaal (veelhoekig afgesloten) koor. De bouwstijl is neoclassicistisch met een barok-inslag in de voorgevel. (124)

Links
- St. Barnabasparochie.

...Verder lezen.

Haastrecht » Hervormde kerk

Plaatsnaam: 
Haastrecht
Type: 
Kerk
Beschrijving: 

De hervormde kerk is een pseudobasiliek (zie ook RK Sint Bartholomeuskerk Schoonhoven) die in 1624 werd gebouwd op de fundamenten van de ten tijde van de Reformatie verwoeste middeleeuwse kerk. Bij de herbouw zijn het koor en de omgang niet opnieuw opgetrokken. De omtrek die is te zien in de bestrating en een zuil met koolbladkapiteel op zijn oorspronkelijke plek, maar nu buiten, herinneren eraan. De kerk is enkele malen verwoest en twee keer, in 1896 en 1964, afgebrand.

...Verder lezen.

Haastrecht » Brandspuithuisje

Plaatsnaam: 
Haastrecht
Type: 
Monumentale panden
Beschrijving: 

Rechts naast de hervormde kerk vindt u het 18e-eeuwse brandspuithuisje.

...Verder lezen.

Haastrecht » Voormalig raadhuis

Plaatsnaam: 
Haastrecht
Type: 
Gemeentehuis (huidig of voormalig)
Beschrijving: 

Het voormalige raadhuis (adres?, red.) met trapgevel dateert uit 1618. Het raadhuis is voorzien van een celruimte, waarin de kleine crimineel tijdelijk werd gehuisvest. Grotere ‘vissen’ werden overgebracht naar Gouda, waar Vrouwe Justitia over hen oordeelde. Tot 1618 had Haastrecht geen raadhuis. De baljuw van Schoonhoven was eveneens baljuw van Haastrecht. De herberg was de lokaliteit waar de lokale bestuurskwesties werden besproken. Aan de gevel bevindt zich het bronzen beeldje De Schaatsenrijder.

...Verder lezen.

Haastrecht » Ophaalbrug over de Hollandse IJssel

Plaatsnaam: 
Haastrecht
Type: 
Bruggen, viaducten en tunnels
Beschrijving: 

De karakteristieke ophaalbrug over de Hollandse IJssel is gebouwd in 1883. Deze brug, waarvoor tot 1965 tol moest worden betaald om te mogen oversteken, werd aanvankelijk geëxploiteerd door de IJssel Stoomtramweg Maatschappij (IJSM). Deze onderneming onderhield ook een tramverbinding tussen Gouda (vanaf de Fluwelensingel) en Oudewater. In Haastrecht ging de route onder meer over het jaagpad. Deze tramverbinding ging van start op 26 december 1883, is in 1891 overgenomen door de Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen (MET) en hield per 7 augustus 1907 op te bestaan.

...Verder lezen.

Haastrecht » Molen achter Haastrecht

Plaatsnaam: 
Haastrecht
Type: 
Molen
Beschrijving: 

Vanuit Haastrecht richting Vlist ziet u bij de splitsing naar Stolwijk de 'Molen achter Haastrecht', oftewel Boezemmolen nr. 6, vóór de restauratie ook wel De Peperbus genoemd. Als u hier om u heen kijkt, ziet u nog een heel klein en fraai beschilderd molentje.

...Verder lezen.