Skip to content
Galder » Natuur en recreatie » Galderse Heide en Galderse Meren

Galderse Heide en Galderse Meren

Plaatsnaam: 
Type: 
Recreatiegebied
Beschrijving: 

De Galderse Heide N van de A58 is een heidegebied, gedeeltelijk bebost met grove dennen, 2 km NW van Galder, gelegen in het ZW van het Mastbos, W grenzend aan Overa, gemeente Breda. Een gedeelte van het gebied wordt als militair oefenterrein gebruikt. De Galderse Heide is voorzien van ruiterpaden.

De Galderse Heide maakt deel uit van de Ecologische Hoofdstructuur. Het gebied omvat 180 hectare. Daarvan is 100 hectare in het bezit van Staatsbosbeheer, de gemeente Breda heeft 60 hectare en de overige 20 hectare is eigendom van het ministerie van Defensie. Tot voor kort kende het gebied een landbouwenclave van 65 hectare. Staatsbosbeheer verpachtte deze grond tot 2008. Sinds 2010 is dit ingericht als natuur. Graafmachines hebben over een oppervlakte van 21 hectare de voedselrijke toplaag verwijderd. Op die manier wil Staatsbosbeheer het gebied een gevarieerder karakter bezorgen. In totaal is er ca. 70.000 m3 grond afgevoerd. Naast het verwijderen van de toplaag heeft Staatsbosbeheer ook de waterhuishouding aangepast. Er is een sloot gedempt, waardoor het gebied natter wordt en ook een ven zal ontstaan.

De Galderse Meren liggen Z van de A58, NW van Galder, in de ‘oksel’ van A16 en A58 en vallen eveneens onder de gemeente Breda. Op de Galderse Meren, een natuurbad en belangrijk recreatiegebied voor Breda en omgeving, zijn mogelijkheden om te zwemmen en te surfen.

Galderse Heide
Galderse Meren
0